ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΡΥΣΗ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΚΙΝΕΖΙΚΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ (ΚΕΛΚΙΠ) - FEBRUARY SCHOOL "THE ORIGINS OF CIVILIZATIONS: A CRETAN PERSPECTIVE".

Οι Πρυτανικές Αρχές του Πανεπιστημίου Κρήτης προσκαλούν τον Πρέσβη της Κίνας στην Ελλάδα, την Τρίτη 20-2-2024 και ώρα 14.00, στην αίθουσα της Συγκλήτου, στην Πανεπιστημιούπολη Γάλλου στο Ρέθυμνο, με την ευκαιρία της συμπλήρωσης ενός έτους από την ίδρυση του Κέντρου Ελληνικού και Κινέζικου Πολιτισμού (ΚΕΛΚΙΠ) και στο πλαίσιο του Χειμερινού Σχολείου FEBRUARYSCHOOL "TheOriginsofCivilizations: ACretanPerspective".

Την εκδήλωση θα πλαισιώσουν με σύντομες ομιλίες η Αυτού Εξοχότης Πρέσβης της Κίνας στην Ελλάδα XiaoJunzheng, ο Πρόεδρος του ΚΕΛΚΙΠ της Κίνας ProfessorCuiYanqiang, ο Πρόεδρος του ΚΕΛΚΙΠ της Ελλάδας, Ομότιμος Καθ. Στ. Βιρδιδάκης, η Γραμματέας του ΚΕΛΚΙΠ της Ελλάδας, Αναπλ. Καθηγήτρια X. Μπάλλα και ο Γραμματέας του ΚΕΛΚΙΠ της Κίνας Wang Yong.

Συνδιοργάνωση FEBRUARY SCHOOL: Πανεπιστήμιο Κρήτης, Κέντρο Ελληνικού και Κινέζικου Πολιτισμού (ΚΕΛΚΙΠ), Ινστιτούτο Μεσογειακών Σπουδών (ΙΤΕ), Southwest University of China.

Δείτε το πρόγραμμα του FEBRUARYSCHOOLεδώ.