ΘΕΡΙΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟ «THE SEEDS OF VIRTUE IN ANCIENT GREECE» ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟY ΚΡΗΤΗΣ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΕΛΦΩΝ

Στο πλαίσιο των Δράσεων του Πανεπιστημίου Κρήτης, για την προώθηση της μελέτης της αρχαίας ελληνικής και της αρχαίας κινεζικής φιλοσοφίας, θα πραγματοποιηθεί θερινό σχολείο με τίτλο: «The  Seeds  of  Virtue  in  Ancient  Greece» στις 12-17 Ιουλίου  2023 στο Ευρωπαϊκό Πολιτιστικό Κέντρο Δελφών.

Οργανωτική επιτροπή: Chloe Balla (University of Crete), Patricia Marechal (University of California San Diego), Matt Walker (Singapore-Yale-Nus College), Claudia Yau (University of Houston)

Για την αφίσα πατήστεεδώ.

Ο ιστότοπος του θερινού σχολείου εδώ.

Πληροφορίες:  balla[at]phl.uoc[dot]gr

Η παραπάνω δράση εντάσσεται στο υποέργο «Δράσεις του Πανεπιστημίου Κρήτης για την προώθηση της συγκριτικής εξέτασης του αρχαίου ελληνικού και κινεζικού πολιτισμού» της Πράξης «Προώθηση μελέτης αρχαίου ελληνικού και κινεζικού πολιτισμού» του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση»